Шановні клієнти!
Ми працюємо в штатному режимі, та раді повідомити,
що повернули дисконтну програму для постійних клієнтів!
Знижка 3% від першого замовлення після реєстрації та до 10% у майбутньому.
Разом допомогаємо ЗСУ задля пришвидшення перемоги.
Будь ласка, бережіть себе!
Слава Україні та її захисникам!
Меню

Що таке лазерна корекція зору?

21 вересня 2022 Читати 3 хв
mrlens.ua | Фото:Что такое лазерная коррекция зрения?

Що відбувається при лазерній корекції зору?

При порушенні зору потрібна його корекція для створення сприятливих умов життя. В іншому випадку пацієнт відчуватиме дискомфорт через нечіткість картинки. Для відновлення зорової функції нерідко використовуються окуляри чи лінзи. Як альтернативу офтальмологами запропоновано сучасну процедуру — лазерну корекцію зору. Вона використовується для вирішення проблем з короткозорістю, далекозорістю та астигматизмом.

Для початку потрібно розібратися, що таке лазерна корекція зору. Вона є хірургічною операцією, мета якої полягає у виправленні дефектів рефракції. Для цього змінюється форма рогівки, завдяки чому промені світла потрапляють безпосередньо на сітківку. У результаті формується чітке зображення.

Те, що відбувається при лазерній корекції зору, не можна назвати небезпечним. Метод вважається безпечним, тому що пошкодження рогівки несерйозні, а відновлення здійснюється дуже швидко. Для закріплення ефекту необхідно дотримуватись рекомендацій офтальмолога: у післяопераційний період користуватися краплями для зволоження, захищати очі від яскравого світла, відблисків та ультрафіолету (рекомендовано ознайомитися, що таке поляризаційні лінзи в сонцезахисних окулярах).

Коли можна робити лазерну корекцію зору?

Зробити операцію відновлення зору пацієнти можуть після досягнення 18 років. Справа в тому, що до цього віку відбувається повний етап формування очей. Отримані результати будуть остаточними. Рогівка може змінити свою форму, що надалі вплине на чіткість зору.

Після досягнення 18 років у людини припиняються природні зміни. Щодо максимального віку — немає явних обмежень. Але втручання після 45 років небажані через тривале загоєння рогівки та супутні вікові зміни в кришталику. Офтальмологи дивляться за свідченнями, кому можна робити лазерну корекцію зору. Операція призначається лише у виняткових випадках, коли втручання не буде небезпечним для очей.

Кому не можна/можна робити лазерну корекцію зору?

Офтальмологи достеменно знають, кому не можна робити лазерну корекцію зору. Саме тому необхідно пройти повне обстеження, щоб виявити чи виключити наявність протипоказань. Лікар підкаже, результати яких аналізів та процедур необхідні для ухвалення рішення. У цьому треба враховувати, що у частину їх діють обмеження за часом. Відповідно необхідно своєчасно провести всі процедури, щоб лікар побачив показники в комплексі.

Ті, кому підходить лазерна корекція зору, зможуть виправити такі патології:

 • міопію (близорукість);
 • гіперметропію (дальнозоркість);
 • астигматизм (порушення, пов'язані з фокусуванням зображення);
 • пресбіопію (дальнозоркість, що виявляється з віком).

Операція рекомендована пацієнтам, які мають проблеми при використанні окулярів або лінз. Також вона потрібна тим, хто через порушення зору не може повноцінно виконувати свою роботу. Йдеться про пожежників, військових та ін.

Щодо протипоказань — вони такі:

 • вік до 18 років або старше 45 років;
 • запалення очей;
 • цукровий діабет;
 • онкологічні захворювання;
 • патології психогенного характеру;
 • вагітність та годування груддю;
 • проблеми із серцем або ендокринною системою.

У деяких випадках у пацієнта виявляються симптоми катаракти, і при обстеженні виявляється захворювання. Офтальмолог рекомендує відкласти операцію. Якщо протягом року помутніння кришталика не прогресує, можливе призначення лазерної корекції.

У чому небезпека лазерної корекції зору?

Чому не можна робити лазерну корекцію зору та в чому її небезпека для деяких пацієнтів? Залежно від типу обраної операції можливий розвиток ускладнень. Серед них:

 • набряк або помутніння рогівки;
 • запальні захворювання органів зору;
 • синдром сухого ока.

Знаючи, які можуть бути ускладнення після лазерної корекції зору, офтальмологи вживають заходів для запобігання їм у перші дні після проведення операції. Але можливий розвиток побічних ефектів у пізніший період. Вони пов'язані з надмірним випаром та деградацією рогівки. Через війну може знадобитися додаткова процедура, носіння певного типу лінз та інших.

Чим погана лазерна корекція зору?

Офтальмологи інформують про те, які ризики при лазерній корекції зору є для кожного пацієнта. Але вони запевняють, що вплив лазера не становить небезпеки. Просто виникають ситуації, коли корекція є недостатньою або вона повністю відсутня після операції. У такому разі гроші витрачені, а ефекту нема. Усі негативні наслідки передбачити досить складно через індивідуальні особливості організму. Саме тому багато пацієнтів вважають за краще носити окуляри з якісним затемненням (досить знати, як працюють фотохромні лінзи).

Скільки тримається зір після лазерної корекції?

Який зір після лазерної корекції отримає пацієнт — неможливо спрогнозувати. В одних випадках досягається покращення результатів до 100%. В інших же людина буде бачити стільки ж, скільки в окулярах або лінзах до операції (наприклад, 80-90%).

Як довго тримається зір після лазерної корекції? Це не менш важливе питання. Якщо протягом останніх двох років не спостерігалося прогресуюче погіршення у роботі очей, то до 45 років результати будуть стабільними. Потім виявляться вікові зміни.

Висновок

Коли призначають лазерну корекцію зору фахівці офтальмологічної клініки, вони керуються результатами попереднього обстеження пацієнта. На операцію вирушають лише ті, хто не має протипоказань. Наскільки хорошим виявиться зір надалі — залежить від індивідуальних особливостей організму. Але після 45 років візьмуть своє і вікові зміни.

Сподобалась стаття?
Читайте також
mrlens.ua | Фото:Як працюють фотохромні лінзи?
Як працюють фотохромні лінзи?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Це страшне слово катаракта. Що це таке?
Це страшне слово катаракта. Що це таке?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Що таке поляризаційні лінзи?
Що таке поляризаційні лінзи?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Що таке лазерна корекція зору?
Що таке лазерна корекція зору?
21 вересня 2022
Ваш кошик

Ви ще не додали товари

Товарів по вашому запиту не знайдено.

Наші телефони

Починайте робити ввід..