Шановні клієнти!
Ми працюємо в штатному режимі, та раді повідомити,
що повернули дисконтну програму для постійних клієнтів!
Знижка 3% від першого замовлення після реєстрації та до 10% у майбутньому.
Разом допомогаємо ЗСУ задля пришвидшення перемоги.
Будь ласка, бережіть себе!
Слава Україні та її захисникам!
Меню

Як одягати та знімати контактні лінзи, а також правильний догляд за ними

09 травня 2021 Читати 3 хв
mrlens.ua | Фото:Как надевать и снимать контактные линзы, а также правильный уход за нимиТри неважкі кроки до чіткого зору.

Для початку, постарайтеся не думати про те, що Ви "вставляєте лінзу безпосередньо в око". Це ж не так! Ви надягаєте її на око. Там вона буде перебувати та сприятиме наявності у Вас відмінного зору!

  1. Ретельно вимийте руки.

Потрібно уникнути ненавмисного попадання бруду, бактерій або косметики на поверхню контактних лінз, адже це може стати причиною подразнення очей. Ретельно сполосніть з милом руки і насухо витріть рушником. Тільки після цього можна приступити до надягання лінз.


Оскільки будь-яка контактна лінза відповідає лише певному оку (лівому чи правому), тому задля уникнення помилок рекомендується починати надягати лінзи завжди з якогось певного ока.

Вдаючись до алегорій, то вони аналогічні до взуття: праве з лівим можна поміняти місцями, але наскільки далеко в них можна піти? Зважаючи на те, що вони виглядають однаково, Вам зручно буде почати з правого ока, якщо Ви правша, а якщо шульга, то зрозуміло, що з лівого.

Дотримуючись завжди описаної послідовності, Ви безперечно станете виконувати це правильно.

  1. Дбайливо дістаньте лінзу з контейнера, використовуючи пінцет.

Витягати лінзу з контейнера потрібно виключно спеціальним пінцетом, на «лапках» якого розміщені силіконові накладки. Діставати лінзу лише пальцями, зокрема нігтями – категорично не рекомендується, тому що Ви можете пошкодити лінзу, а потім завдати шкоди своїм очам.

Після того, як лінза опиниться на середньому або вказівному пальці її необхідно оглянути - навіть невеликі дефекти на ній (розрив, подряпини) перешкоджатимуть експлуатації і, швидше за все, завдадуть шкоди здоров'ю Ваших очей. Подібні лінзи потрібно негайно поміняти на нові. Не менш важливо, щоб на лінзу не падали дрібні частинки зовні, наприклад, ворсинки від рушника, яким Ви користувалися для витирання рук - в оці вони дуже відчуватимуться.

Правильно розташована лінза, зовні має схожість з піалою, її основа опукла, ну а краї лінзи рівні та спрямовані вгору. Але у випадку, якщо Ви помилково надягнете вивернуту лінзу (дуже нагадує блюдце, краї у якого дещо сплощені) – нічого страшного не станеться, вона лише не зможе триматися на поверхні рогівки і при кожній моргані стане викликати дискомфорт і різь. У такому разі необхідно відразу ж її переодягнути, вивернувши на вірний бік.

  1. Притримуючи нижню повіку, надягніть контактну лінзу.

Якщо це у Вас перший раз, краще сісти за столом перед дзеркалом. Це потрібно для того, якщо Ви ненароком випустите лінзу, то буде набагато простіше її знайти на столі, ніж на килимі.

Добре, лінза на пальці, що залишилася вільною рукою, слід відтягнути вниз нижню повіку ока. Подивившись прямо, або вгору (так навіть зручніше), розмістіть лінзу трохи нижче лінії зіниці, потім можна поволі опустити повіку. Після цього не зайвим буде акуратно помасажувати око через закриту повіку, щоб лінза повністю зайняла своє положення. За тією ж ідеєю надягається і друга лінза, проте, вже на інше око.


Якщо почуваєтесь комфортно – Ви впоралися. Як і казали, це не так складно!

У разі невдалої спроби, якщо Ви впустили лінзу, її слід промити у спеціальному розчині та повторити спробу знову.

Як знімати та доглядати за контактними лінзами.

День підійшов до кінця і настав час готуватися до сну?

  1. Як і при надяганні контактних лінз, так само важливо приступити до процедури з чистими і насухо витертими руками. І нехай це увійде до звички.
  2. Якщо Ви новачок, то легше зняти лінзи біля дзеркала. Дуже зручно і гуманно тримати засоби догляду безпосередньо у ванній, де можна буде помити руки і відразу ж зняти лінзи.
  3. Знову ж таки, тут так само, рекомендується починати з якогось певного ока, і опускати її в контейнер. Це потрібно саме для того, щоб для плутанини у Вашому житті просто не вистачало місця.
  4. Подивіться вгору і за допомогою вказівного або середнього пальця відтягніть нижню повіку вниз. Іншу руку, що залишилася вільною, піднесіть до ока, з якого збираєтесь знімати лінзу. Потім дуже акуратно затисніть лінзу між подушечками середнього та великого пальця та діставайте її з ока. Важливо не перестаратися і не стиснути лінзу занадто сильно, тому що пошкодити її не складає жодних труднощів, якщо намітити собі таку мету, звичайно.
  5. Розмістіть лінзу на долоню лівої руки, якщо ви правша. Відсутність Вашої уваги до лінзами спричинить не лише їхній настрій через Ваше небажання про них піклуватися, а також і появу деяких небажаних ускладнень з Вашими очима. Якщо Ви користуєтеся не одноденними лінзами, то найкращим способом захистити свої очі й зір стане щоденне чищення контактних лінз. Необхідно не дати різним інфекціям жодного шансу проникнути у Ваше життя.


Тим більше очищати лінзи недовго і нескладно. Для цього Вам необхідно:

- Якщо лінза все ще лежить на долоні, то налийте на її поверхню чистий розчин, що очищає.

- Потім протріть одну сторону лінзи подушечками пальців якийсь час, що трохи перевалює за 5 секунд.- Тепер переверніть цю авантюру та з іншого боку лінзи.

- Тепер покладіть чисті лінзи в контейнер, залийте їх свіжим розчином і закрутіть кришками.

Сподобалась стаття?
Читайте також
mrlens.ua | Фото:Як працюють фотохромні лінзи?
Як працюють фотохромні лінзи?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Це страшне слово катаракта. Що це таке?
Це страшне слово катаракта. Що це таке?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Що таке поляризаційні лінзи?
Що таке поляризаційні лінзи?
21 вересня 2022
mrlens.ua | Фото:Що таке лазерна корекція зору?
Що таке лазерна корекція зору?
21 вересня 2022
Ваш кошик

Ви ще не додали товари

Товарів по вашому запиту не знайдено.

Наші телефони

Починайте робити ввід..